Rola wody w organiźmie


Woda jest najważniejsza dla organizmu człowieka. Rola wody w organizmie człowieka jest bardzo ważna - wpływa na Twoją efektywność, zarówno umysłową (mózg w 80% składa się z wody) jak i fizyczną (mięśnie to w około 75% woda).


Woda w organizmie człowieka jest wręcz niezbędna do życia. Człowiek może przeżyć bez wody od 3 do 5 dni, zależnie od tego jak szybko tę wodę traci. W normalnych warunkach człowiek traci przynajmniej 2 litry wody dziennie.
Główne drogi wydalania wody:
 • Oddychanie - około 400 ml
 • Przez skórę - pocenie się i parowanie - około 400 ml
 • Przez nerki - 1 000 ml i więcej


Woda a włosy


 To właśnie zakończenia nerwowe, które odpowiadają za żywotność skóry i korzeni włosów, potrzebują najwięcej wody. Aby zapobiec odwodnieniu skóry głowy zalecane jest częste picie wody, zwłaszcza podczas ćwiczeń, choroby, bądź z okresie dużego nasłonecznienia i wysokich temperatur. Niewskazane jest spoczywanie dużej ilości kawy, herbaty i alkoholu, bowiem te napoje sprzyjają nadmiernemu wydalaniu wody. Aby uzupełniać jej niedobory w organizmie kobietom zaleca się picie ponad dwa litry wody dziennie, mężczyznom około trzech litrów.
Odwodnienie włosów może nastąpić pod wpływem czynników z, zewnątrz np. stosowanych środków chemicznych, twardej wody, wiatru, czy niszczącego działania słońca. Każdy włos złożony jest w jednej czwartej z wody, dlatego, aby były one bujne, lśniące i prawidłowo rosły musimy dbać o to, aby nie doprowadzić do odwodnienia i jej ubytku. Kolejnym po wodzie, bardzo ważnym, składnikiem, który ma istotny wpływ na stan naszych włosów jest odpowiednia dieta, która dostarcza organizmowi niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu witamin


Twarda woda

Twarda i chlorowana woda moze byc przyczyną wysuszenia skóry głowy oraz jej podrażnienia. każdy stan zapalny na skórze spowoduje wypadanie włosów, z reguły tzw wypadanie rozlane, czyli równomierne obejmujace całą głowę. W leczeniu pomaga np.Alpicort E oraz zmiękczanie wody  dodawanie np octu czy soku z cytryny do ostatniego płukania.

Znalazłam w sieci również taką informacje:
Mycie włosów w miękkiej wodzie
Nasze babki kiedyś myły włosy deszczówką, czyli wodą zupełnie miękką – bez szamponu, a włosy były potem czyste i błyszczące. Oczywiście deszczówka też kiedyś miała lepszą jakość. Choć jak widać na zdjęciu, są miejsca, w których woda deszczowa nadal służy urodzie


Woda a waga
To prawda, że woda nie posiada kalorii, ale samo to nie wystarcza by była czynnikiem wspomagającym odchudzanie i walki z cellulitem, co sugerują niektórzy twórcy diet odchudzających.Wspomaganie odchudzania nie polega na zmniejszaniu głodu poprzez zastępowanie wodą posiłków i w ten sposób „oszukiwania” organizmu. 
Nawet picie dużej ilości nieodpowiedniej wody, może przynieść więcej szkody niż pożytku. 

Pamiętam jak byłam w gimnazjum moje koleżanki mówiły ,że picie wody odchudza.

Ja jestem zdania ,że picie wody jest ważne,szczególnie gdy dużo ćwiczymy,ale od samego picia wody na pewno nie schudniemy
A tutaj coś co pomoże nam uświadomić ile tak naprawdę wody zużywamy  i dlaczego powinnyśmy ją oszczędzać 


Ja przekonałam się ostatnio do wody i staram się pić 2 litry dziennie.             
          
Tak więc mam nadzieje,że trochę wam pomogłam tym postem. :)Pozdrawiam

16 komentarzy:

 1. Ja mam zawsze 1,5l koło łóżka i 1,5 przy sobie. ta przy łóżku zwykle starcza mi na 2 dni, a tą przy sobie wypijam :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja też ostatnio zaczęłam nosić przy sobie butelkę z wodą .Nawet zastanawiam się nad kupnem tej butelki bobble

   Usuń
 2. wodę bardzo lubię i piję każdego dnia , choć może nie 2 litry

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja też nie pije tych 2 litrów,ale staram się ostatnio pić coraz więcej odkąd zaczęłam ćwiczyć

   Usuń
 3. 5 litrów na mycie zębów albo rąk? 12 litrów na spłukanie toalety? strasznie dużo i na pewno się w tą statystykę nie wpisuję.Ja na mycie zębów zużywam niecałą szklankę wody, na ręce nie liczę ale trwa to kilka sekund więc nie sądzę, żebym marnowała jej aż tyle :) nie mogę patrzeć jak ktoś odkręca wodę, myje zęby, ręce, albo zmywa naczynia i podczas mycia ta woda leci, aż mnie wtedy coś trafia gdy to widzę :P
  Ale jeśli chodzi o picie wody to nie jestem w tym dobra.. Piję stanowczo za dużo kawy i zielonej herbaty :P wodę tak z doskoku gdy jest w domu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja staram się jak najmniej zużywać wody,nie wyobrażam sobie mycia zębów z odkręconym kranem.
   Ja dotychczas dużo piłam czerwonej herbaty i melisy a ostatnio staram się pić więcej pokrzywy i wody

   Usuń
 4. Ja już dawno przekonałam sie do wody i staram się pić jak najwięcej :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Warto wspomnieć, że należy pić wodę zanim odczuwa się pragnienie. Pragnienie jest już oznaką tego, że organizm jest odwodniony :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak zapomniałam o tym wspomnieć,odkąd ustawiłam sobie przy biurku butelki z wodą odruchowo gdy czytam jakieś posty na blogach sięgam po nią

   Usuń
 6. bardzo dużo piję, w te upały bez wody ani rusz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. u mnie dzisiaj termometr pokazuje 38 stopni

   Usuń
 7. świetny post :) niestety mi się nie udaje codziennie pić 2 litrów :<

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mi też czasami,ale staram się aby jednak wypić chociaż 1,5 l

   Usuń
 8. ciekawy artykuł, uwielbiam pic wodę:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Aż mi się zachciało napić wody. Zaraz sobie naleję :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Vegan curly hair , Blogger