Bo włosy najlepiej wyglądają umyte tylko wodą

Dzisiaj będzie trochę o moich włosach a dokładnie o czymś co zaobserwowałam kiedy zaczęłam powracać do regularnego biegania i zauważyłam jak moje włosy wyglądają po szybkim prysznicu ,kiedy to myje moje włosy jedynie samą wodą.


Tak jak pisałam już w wstępnie ten efekt który uzyskałam po myciu włosów jedynie wodą samą mnie zaskoczył ,nie byłam pewna co odpowiada za dobre ułożenie moich włosów ich zwiększony błysk  i braku puszenia się włosów myślałam że t może po prostu moje włosy miały  dobry dzień,ale teraz po 3 miesiącach jestem pewna że to właśnie mycie moich włosów samą wodą jest tą przyczyną dobrego wyglądu moich włosów.

Jak wygląda moje mycie ? 

Trwa minute a może nawet mniej,kiedy włosy są już mokre wykonuje przez kilka-kilkanaście sekund delikatny masaż skalpu opuszkami palców i to wszystko.Potem ani ich nie ugniatam ani nie nakłam na nie żadnej odżywki ,jedynie krople olejku na końców aby zabezpieczyć je przed rozdwajaniem.I to wszystko.

Nie zachęcam Was aby zrezygnować z wszystkich odżywek,masek ,serów bo ja sama nie zamierzam z nich rezygnować,tylko zaobserwowałam że moim włosom dobrze robi jak co jakiś czas nie nałożę na nie nic i umyje je samą wodą.

Niedawno z resztą nie wiem czy to na blogu czy na jakiejś stronie wyczytałam o tym że niektóre kobiety w ogólne nie używają szamponu i myją włosów samą wodą-moje włosy chyba nie zniosły by dobrze takiej pielęgnacji,zresztą nie wiem czy sama woda wystarczyła by do zmycia oleju z włosów.


A może któraś z Was od czasu do czasu myje włosy samą wodą ?


Buziaki :)

10 komentarzy:

 1. Szczerze mowiac ze wszystkich wlosowych pomyslow, ktore czytalam ten jest dla mnie najdziwniejszy. Nie wyobrazam sobie nie uzywac szamponu, sama woda nie domyje zanieczyszczen i łoju. Czytalam juz o tej metodzie, ale uwazam ja za przegiecie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Szczerze mowiac ze wszystkich wlosowych pomyslow, ktore czytalam ten jest dla mnie najdziwniejszy. Nie wyobrazam sobie nie uzywac szamponu, sama woda nie domyje zanieczyszczen i łoju. Czytalam juz o tej metodzie, ale uwazam ja za przegiecie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja jak potrzebuję szybkiego odświeżenia to tylko przepłukuję włosy. Głównie po to aby móc je rozczesać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nigdy nie próbowałam takiej metody, dla mnie jest to nie do wyobrażenia, żeby nie umyć włosów szamponem :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Byłabym się tak umyć włosy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawe spostrzeżenie. Sprawdzę jak to jest u mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. hm....jakos mnie to nie rpzekonuje no nie wiem mam mieszane uczucia... na dluzsza mete chyba sie tak nie da

  OdpowiedzUsuń
 8. Kontrowersyjny wpis, lubię takie ;)
  Nigdy bym nie pomyślała o myciu włosów samą wodą, zazwyczaj wolałam wybrać szampon z delikatnym detergentem, ale teraz na pewno spróbuję :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nigdy nie myłam włosów samą wodą ale spróbuję :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Zdarzało mi się umyć samą wodą, ale moje włosy były w jeszcze gorszym potem stanie..

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Vegan curly hair , Blogger