Pokrzywa co i jak ? --Zaczynam kurację
Dzisiaj zapraszam Was na post o pokrzywie.W końcu i ja zdecydowałam się pić pokrzywę.Nie wiem jak to możliwe ,ale po pobyciu w szpitalu okmpletnie zmienił mi się smak,i o ile wcześniej próbowałąm pić pokrzywę-skończyło się na dwóch dniach bo nie mogłam jej przełknąc to teraz ją uwielbiam <3
Może zacznijmy od działania
- poprawia stan cery, paznokci i włosów nadając im piękny połysk
- oczyszcza organizm z toksyn i kwasu moczowego, co wykorzystuje się podczas leczenia dny moczanowej
- wzmacnia układ odpornościowy poprzez stymulację leukocytów, ma działanie antybakteryjne i antywirusowe
- liście mają działanie przeciwalergiczne i oczyszczają zatoki, dlatego herbata z pokrzywy jest zalecana podczas leczenia kataru siennego
- wpływa na emisję enzymów z trzustki, przez co obniża poziom cukru we krwi
- dostarcza dużo żelaza co przeciwdziała niedokrwistości, anemii i słabemu krzepnięciu krwi. W efekcie zwiększa ilość hemoglobiny i erytrocytów we krwi, co przekłada się na lepsze krążenie i wydolność fizyczną.
- zapobieganie tworzenia się piasku nerkowego, dlatego stosuje się ją jako suplement diety podczas leczenia chorób
- wykorzystywana jet także do leczenia prostaty i zapaleń dróg moczowych
- wspomaga trawienie, przez pobudzenie żołądka do emisji soków trawiennych
- zapobiega wrzodom żołądka i jelit
- pomaga pozbyć się flegmy z narządów oddechowych i oczyszcza zatoki
- przeciwdziała schorzeniom wątroby i dróg żółciowych, chorobom śledziony
- liście przejawiają tendencje do łagodzenia obrzęków i skurczy, a także zapalenia nerwów kończyn, rwy kulszowej i lumbago.
- wyciąg z korzenia ma działanie przeciwgrzybicze
- poprawia apetyt
- wspomaga przemiane materii
Na jakimś forum znalazłam również informacje ,że pokrzywa ma również przyspieszać miesiączkę,czy to prawda to nie wiem ,moża któraś z Was to zaobserwowała u siebie ?
Właściwości
- liczne kwasy organiczne, flawonoidy
- seratoninę
- fitosterole
- kwasy, krzemowy,octowy,
- garbniki,
- karotenoidy
- wiele witamin – B2, C, K, E
- kwas pantotenowy
- składniki mineralne takie, jak potas, wapń, fosfor, żelazo, magnez, mangan i krzem
Przeciwskazania
- ciąża
- karmienie piersią
Jeżeli chodzi o karmienie piersią i ciąże to na opakowaniu mojej pokrzywy jest napisane aby nie pić jej ale znalazłam w internecie że:
- Herbata jest zalecana w czasie ciąży – herbata z pokrzywy zawiera spore ilości minerałów i witamin. Dobrze jest pić ją również po porodzie, gdyż zwiększa produkcję mleka.
- źródło
- Więc jak jest do końca to nie wiem :(
- leki przeciwcukrzycowe
- cysty
- nowotwory macicy
Mnie do picia pokrzywy zmotywowały głównie wypadające włosy i chęć poprawienia cery.Co prawda od 3 dni używam szampon,lotion i balsam Seboradinu do włosów wypadających .
Rónież od nie łykam już Vitapilu,znowu po miesiącu przerwałam kuracje,no ale trudno.Rozpoczną ją za 3 miesiące kiedy to skończe kurację pokrzywą.
Tak więc trzymajcie za mnie kciuki bym wytrwała i piła codziennie pokrzywę -w moim przypadku 3 razy dziennie albo i 4 bo jak wspomniałam w wstępie ,uwielbiam smak pokrzywy i jakbym mogła to bym wypiła i 10 kubków.
Ale jest i również minus,po tygodniu picia pokrzywy tak mnie wysypało.I będę się męczyć przez następny tydzień albo dwa bo u mnie wysyp po pokrzywie jest naprawdę duży-ale może to znak ,że orgaznim się oczyszcza,dla zdrowych włosów jestem w stanie się poświęcić :)
Tak więc trzymajcie za mnei kciuki abym wytrzymała w moim postanowieniu,za 3 miesiące zdam Wam relacje :)
A może ktróraś z Was jest już w trakcie kuracji pokrzywą?
A jakie wy zauważyłyście efekty po piciu pokrzywy ?
Pozdrawiam gorąco :*
Właśnie mnie zachęciłaś do jej picia!
OdpowiedzUsuńKupiłam opakowanie ostatnio w aptece, i przeczytałam informacje na opakowaniu..:/ że przyspiesza produkcje moczu i dobrze wpływa na układ moczowy, nic o włosach i o innych rzeczach. Odłożyłam do szafki.i twierdząc że poczytam w necie coś więcej..i kompletnego zapomniałam! :)
Tak więc dziękuje! :*
Od dzisiaj piję! Z tym że 1, góra 2 dziennie bo piję jeszcze zieloną a za dużo herbat nie wciągnę :D
Cieszę się ,że mój post zmotywował Cię do picia pokrzywy :)Ja czasami jak mam zabiegany dzień i wychodze o 7 i wracam o 20 jestem tak zmęczona ,że wypicie jednego kupka to dla mnie dużo :)
UsuńPierwszy kubek już za mną, całkiem smacznie :) o niebo lepiej smakuje niż zielona herbata :D
UsuńOj raz trafiłam na zieloną herbate w saszetkach to dopiero było okropieństwa,w porównaniu z nią pokrzywa jest cudowna :)
UsuńJak dla mnie Zielona herbata ma straszny smak.... Ale tej pokrzywy to chyba spróbuję ;)
UsuńPiję pokrzywę od czasu Twojego wpisu :) smakuje okej :D
UsuńKiedyś robiłam podejście ale niestety nie mogłam znieść tego smaku i się poddałam
OdpowiedzUsuńJa miałam tak z drożdżami ,zrobiłam jeden łyk i ani więcej.A próbowałaś może pić pokrzywę z połączeniem ze skrzypem albo sam skrzyp ? :)
UsuńJa jeszcze nie miałam okazji jej pić , ale kiedyś robiłam z niej płukanki i widziałam ogromną różnicę. Włosy były mocniejsze i bardziej się błyszczały ;)
OdpowiedzUsuńJa chyba rok temu robiłam płukanki z pokrzywy i nie skończyło to się zbyt dopbrze moje suche,zniszczone włosy wyglądały jeszcze gorzej :(
UsuńMi bardzo smakuje , jak dla mnie lepsza w smaku niż herbata zielona, Co roku susze ładny zapas pokrzywy :)
OdpowiedzUsuńPróbowałam w styczniu pić regularnie zieloną herbatę,ale jakoś mi nie zasmakowała,,może gdybym się zaparła i piła ją dalej to przezwyczaiłabym się do jej smaku.
UsuńMi smak bardzo podszedł do gustu, ale po trzech tygodniach picia musiałam zrezygnować. Strasznie mnie na brodzie wysyfiło, po jednej i drugiej stronie wielkie wulkany. Chciałam przeczekać bo skóra przecież różnie reaguje na oczyszczanie. Jednak robiło się tylko gorzej. Odstawiłam pokrzywę w połowie września i taki stan brody utrzymywał się do końca grudnia. Dopiero wizyta u dermatologa i maść z antybiotykiem pomogła. Nigdy więcej pokrzywy :/
OdpowiedzUsuńNei sądziłąm,że pokrzywa może wyrządzić aż takie szkody,u mnie co prawda wysyp jest dość duży całe czoło mam pokrytę ropnymi krostami i trochę na brodzie i nosie,ale u mnie to normalne kiedy zaczynam pić pokrzywę i mija po okołu 2-3 tygodniach całkowicie,
UsuńJa od czasu do czasu piję pokrzywę :)
OdpowiedzUsuńJa nie lubię strasznie smaku pokrzywy :)
OdpowiedzUsuńZapraszam do siebie i do obserwacji :) --> http://veneaa.blogspot.com/
akurat pokrzywy nie piłam ale lubię sięgac po rózne zióła,aktualnie pije przetacznik i korzeń mniszka,jem ostropest a także siemię lniane na obniżenie choloesterolu
OdpowiedzUsuńzaciekawiłaś mnie tym przetacznikiem będę musiała o nim więcej poczytać
UsuńŻyczę powodzenia! Ja nie wytrwałam zbyt długo ze względu na smak.. Ale zamierzam się znowu z tym zmierzyć i zacząć kurację skrzypokrzywą :)
OdpowiedzUsuńDziękuje :)
UsuńJa w zeszłym roku zaczełam pić pokrzywę ale po kilku dniach już zrezygnowałam ,ale teraz się nie poddam :)
Ja piłam pokrzywę przez prawie dwa miesiące. Z zewnętrznych zmian to głównie poprawa cery, na włosy niewiele wpłynęła :(
OdpowiedzUsuńJa właśnie zaczełam pić ją ze względu na włosy
UsuńNigdy nie byłam systematyczna w piciu pokrzywy, ale kiedyś muszę się zabrać za kurację na poważnie ;)
OdpowiedzUsuńJa również już chyba z pięc razy zaczynałam ,że będę piła pokrzywę,ale moje postanowienie noworoczne brzmiało ,ze zrobie w tym roku kurację pokrzywą i muszę je spełnić :)
UsuńU mnie każdorazowo kuracja pokrzywą przynosiłą złe efekty- osłabienie organizmu, mało energii, ciągłe zmęczenie. Mimo, że czytałam dużo na ten temat i dawałam organizmowi dużo witamin, które pokrzywa w teorii powinna wyołukiwać.. nie wiem, u mnie nie przyniosła nic dobrego. Mam andzieję, że u Ciebie lepiej się sprawdzi!
OdpowiedzUsuńJa popijam pokrzywkę od jakiegoś czasu, ale jako zamiennik herbaty, bo zwykłej po prostu nie lubię. Co do efektów, to chyba 1 porcja dziennie to za mało, aby coś dała. Ale lubię jej efekt moczopędny.
OdpowiedzUsuńPiłam skrzyp i pokrzywę, ale po jakimś czasie tak zbrzydł mi ten smak, że przerzuciłam się na suplementy. :)
OdpowiedzUsuńO tak mam w planach, ale czekam aż wyrośnie mi na działce - już niebawem... :)
OdpowiedzUsuń